9th annual Dallas International Girls Cup 2019
2001/2000
Flight A Pts GP W L T GF GA GD
01. Seleccion Funza (Colombia)   9330017215
02. Dallas Texans U19 Development Academy   6321015213
03. Sting 01 Larry (TX)   33120316-13
04. FCD 00G West Red (TX)   03030116-15
Flight B Pts GP W L T GF GA GD
01. IF Lyseng U18 (Denmark)   933001028
02. Dallas Texans U18/U19 FDL (TX)   63210752
03. D'feeters 00g Villarruel   3312018-7
04. Q Factor FC (TX)   0303014-3
Flight C Pts GP W L T GF GA GD
01. FC Dallas U18/19 ECNL (TX)   7320112210
02. Predators FC 01G (TX)   63210440
03. Blackburn Rovers Ladies (England)   43111541
04. D'Feeters West 01G Pappas (TX)   03030011-11
Flight D Pts GP W L T GF GA GD
01. MN Thunder Academy 00/01 ECNL (MN)   9330016016
02. SLSC Cosmos 01G Elite (OK)   63210321
03. Solar 01G Wells (TX)   1302107-7
04. Sting ECRL 00/01 (TX)   13021010-10
Flight E Pts GP W L T GF GA GD
01. FC Dallas 01 G West (TX)   73201624
02. Ikapa United Football Club (South Africa)   43111611-5
03. Solar U18/19 ECNL Composite (TX)   33120743
04. El Paso Cosmos FC (TX)   3312035-2
Flight F Pts GP W L T GF GA GD
01. NZ Secondary School Girls U18 Rep Team (New Zealand)   73201523
02. Darlington School Soccer Academy (GA)   53102312
03. Dallas Texans 01G Red (TX)   43111633
04. Solar 00 G Williams   0303019-8
Flight G Pts GP W L T GF GA GD
01. Australian School Girls (Australia)   9330017314
02. Dallas Texans 01G Dallas   6321045-1
03. D’Feeters ’00 – Angell (TX)   1302115-4
04. Challenge 01 East (TX)   1302109-9
  2001/2000
Tue, April 16, 2019
GAME#   Time Home   Away Location
701   5:00 pm  Dallas Texans U19 Development Academy 8-0 Sting 01 Larry Ross Stewart 1
Wed, April 17, 2019
GAME#   Time Home   Away Location
702   10:30 am  Darlington School Soccer Academy 0-0 NZ Secondary School Girls U18 Rep Team Ross Stewart 3
703   10:30 am  D’Feeters ’00 – Angell 1-4 Australian School Girls Ross Stewart 4
704   12:00 pm  Solar U18/19 ECNL Composite 7-1 Ikapa United Football Club Ross Stewart 4
705   1:30 pm  Sting 01 Larry 1-7 Seleccion Funza Ross Stewart 5
706   3:00 pm  D'Feeters West 01G Pappas 0-3 Blackburn Rovers Ladies Cox Field 1
707   3:00 pm  Dallas Texans 01G Red 4-0 Solar 00 G Williams Cox Field 2
708   3:00 pm  D'feeters 00g Villarruel 0-5 IF Lyseng U18 Ross Stewart 1
Thu, April 18, 2019
GAME#   Time Home   Away Location
717   3:00 pm  Ikapa United Football Club 2-2 FC Dallas 01 G West Cox Field 1
718   3:00 pm  Sting ECRL 00/01 0-2 SLSC Cosmos 01G Elite Cox Field 3
721   3:00 pm  Q Factor FC 0-1 D'feeters 00g Villarruel Diamond Hill Jarvis High School
719   3:00 pm  MN Thunder Academy 00/01 ECNL 6-0 Solar 01G Wells McInnish C
716   3:45 pm  FCD 00G West Red 0-8 Seleccion Funza Cox Field 3
720   5:00 pm  Australian School Girls 8-0 Challenge 01 East Cox Field 1
722   5:00 pm  Dallas Texans 01G Red 0-0 Darlington School Soccer Academy Cox Field 2
723   5:00 pm  FC Dallas U18/19 ECNL 6-0 D'Feeters West 01G Pappas Cox Field 3
725   5:45 pm  Solar 00 G Williams 0-2 NZ Secondary School Girls U18 Rep Team Cox Field 2
727   6:30 pm  Predators FC 01G 2-0 Blackburn Rovers Ladies Cox Field 3
728   7:15 pm  Dallas Texans U18/U19 FDL 2-4 IF Lyseng U18 Cox Field 1
726   7:30 pm  D’Feeters ’00 – Angell 0-1 Dallas Texans 01G Dallas All Saints
724   7:30 pm  Solar U18/19 ECNL Composite 0-1 El Paso Cosmos FC McInnish C
Fri, April 19, 2019
GAME#   Time Home   Away Location
732   10:30 am  Blackburn Rovers Ladies 2-2 FC Dallas U18/19 ECNL Cox Field 1
734   10:30 am  NZ Secondary School Girls U18 Rep Team 3-2 Dallas Texans 01G Red Cox Field 2
733   10:30 am  Solar 00 G Williams 1-3 Darlington School Soccer Academy Cox Field 3
729   10:30 am  Sting 01 Larry 2-1 FCD 00G West Red McInnish A
730   10:30 am  Dallas Texans U18/U19 FDL 3-0 D'feeters 00g Villarruel McInnish B
731   10:30 am  Seleccion Funza 2-1 Dallas Texans U19 Development Academy Ross Stewart 4
735   12:00 pm  Solar 01G Wells 0-0 Sting ECRL 00/01 Cox Field 3
736   12:00 pm  FC Dallas 01 G West 2-0 Solar U18/19 ECNL Composite McInnish A
737   12:00 pm  Challenge 01 East 0-0 D’Feeters ’00 – Angell McInnish B
740   12:00 pm  MN Thunder Academy 00/01 ECNL 2-0 SLSC Cosmos 01G Elite McInnish C
738   12:00 pm  Ikapa United Football Club 3-2 El Paso Cosmos FC Ross Stewart 4
739   12:00 pm  Australian School Girls 5-2 Dallas Texans 01G Dallas Ross Stewart 5
742   1:30 pm  Q Factor FC 0-1 IF Lyseng U18 Cox Field 1
741   1:30 pm  Predators FC 01G 2-0 D'Feeters West 01G Pappas Cox Field 3
Sat, April 20, 2019
GAME#   Time Home   Away Location
709   8:30 am  Dallas Texans U18/U19 FDL 2-1 Q Factor FC Cox Field 1
712   8:30 am  Dallas Texans U19 Development Academy 6-0 FCD 00G West Red Cox Field 2
714   8:30 am  Dallas Texans 01G Dallas 1-0 Challenge 01 East Cox Field 3
710   8:30 am  SLSC Cosmos 01G Elite 1-0 Solar 01G Wells McInnish A
713   8:30 am  El Paso Cosmos FC 0-2 FC Dallas 01 G West McInnish B
715   8:30 am  Sting ECRL 00/01 0-8 MN Thunder Academy 00/01 ECNL Ross Stewart 1
711   8:30 am  FC Dallas U18/19 ECNL 4-0 Predators FC 01G Ross Stewart 2
  Quarterfinal  
746 QF 3   2:00 pm  Seleccion Funza 1-0 PK NZ Secondary School Girls U18 Rep Team Cox Field 3
743 QF 1   2:00 pm  MN Thunder Academy 00/01 ECNL 1-0 PK Dallas Texans U19 Development Academy Ross Stewart 1
744 QF 2   2:00 pm  IF Lyseng U18 2-0 FC Dallas U18/19 ECNL Ross Stewart 2
745 QF 4   2:00 pm  Australian School Girls 4-0 FC Dallas 01 G West Ross Stewart 4
Sun, April 21, 2019
GAME#   Time Home   Away Location
  Semifinal  
748 SF 2   8:30 am  Seleccion Funza 0-2 Australian School Girls Ross Stewart 4
747 SF 1   8:30 am  MN Thunder Academy 00/01 ECNL 2-0 IF Lyseng U18 Ross Stewart 5
  Championship  
749   12:45 pm  MN Thunder Academy 00/01 ECNL 1-2 PK Australian School Girls Ross Stewart 5
- has been rescheduled in last seven days (since Apr 14), - has been rescheduled since Apr 2  (current as of 4/21/19 4:10 pm)

© 2019 Demosphere International, Inc. All rights reserved.