8th annual Dallas International Girls Cup 2018
2001
Flight A Pts GP W L T GF GA GD
01. Dallas Texans GDA U17 (TX)   93300817
02. AZSC Thunder 01G Bayern Elite (AZ)   63210633
03. CDA Trophy Club 01G Red (TX)   3312045-1
04. Instituto Britanico 01 (Mexico)   0303009-9
Flight B Pts GP W L T GF GA GD
01. South Lakes SC Cosmos 01G Elite (OK)   9330017215
02. Solar SC 01 G Wells (TX)   63210945
03. Dallas Texans 01G White Dallas (TX)   33120412-8
04. Olympia FC Warriors (Australia)   03030315-12
Flight C Pts GP W L T GF GA GD
01. Solar ECNL U17 (TX)   9330010010
02. Ballerup-Skovlunde Fodbold (Denmark)   43111220
03. Sting North 01 Larry   2301204-4
04. Pateadores NM (NM)   1302106-6
Flight D Pts GP W L T GF GA GD
01. Dallas Texans U17 ECNL (TX)   73201514
02. Heat FC 01 NM National (NV)   63210734
03. FC Dallas 01 G West (TX)   2301215-4
04. Solar 01G Fagen (TX)   1302115-4
Flight E Pts GP W L T GF GA GD
01. Rio Rapids 01G (NM)   63210817
02. GPS Florida West 2001 Girls NPL (FL)   6321056-1
03. Dallas Texans 01G FW (TE)   4311112-1
04. D'Feeters 01 ECNL Composite (TX)   1302105-5
Flight F Pts GP W L T GF GA GD
01. FC Dallas 01 ECNL (TX)   732011019
02. Q Factor FC (TX)   53102532
03. Sting East 01G Dunstan (Sting Soccer) (TX)   43111651
04. Ikapa United FC (South Africa)   03030012-12
  2001
Wed, March 28, 2018
GAME#   Time Home   Away Location
604   12:00 pm  Dallas Texans U17 ECNL 2-0 Heat FC 01 NM National All Saints
605   1:00 pm  D'Feeters 01 ECNL Composite 0-2 Rio Rapids 01G Nolan
610   3:00 pm  Solar 01G Fagen 0-0 FC Dallas 01 G West All Saints
Thu, March 29, 2018
GAME#   Time Home   Away Location
613   9:00 am  Dallas Texans 01G FW 0-2 GPS Florida West 2001 Girls NPL All Saints
602   10:30 am  Olympia FC Warriors 0-4 Solar SC 01 G Wells Cox Field 2
606   10:30 am  Dallas Texans GDA U17 2-0 AZSC Thunder 01G Bayern Elite Cox Field 3
603   11:10 am  Solar ECNL U17 4-0 Sting North 01 Larry Cox Field 1
607   11:10 am  Pateadores NM 0-2 Ballerup-Skovlunde Fodbold Cox Field 2
608   11:10 am  FC Dallas 01 ECNL 6-0 Ikapa United FC Cox Field 3
609   11:50 am  CDA Trophy Club 01G Red 2-0 Instituto Britanico 01 Cox Field 1
611   11:50 am  Sting East 01G Dunstan (Sting Soccer) 2-2 Q Factor FC Cox Field 2
612   11:50 am  Olympia FC Warriors 2-4 Dallas Texans 01G White Dallas Cox Field 3
615   12:30 pm  AZSC Thunder 01G Bayern Elite 4-0 Instituto Britanico 01 Cox Field 1
616   12:30 pm  Ikapa United FC 0-2 Q Factor FC Cox Field 2
618   12:30 pm  Sting North 01 Larry 0-0 Ballerup-Skovlunde Fodbold Cox Field 3
619   1:00 pm  Rio Rapids 01G 6-0 GPS Florida West 2001 Girls NPL Nolan
621   1:10 pm  Dallas Texans 01G White Dallas 0-6 South Lakes SC Cosmos 01G Elite Cox Field 1
620   1:10 pm  Solar ECNL U17 4-0 Pateadores NM Cox Field 2
614   3:10 pm  Heat FC 01 NM National 4-0 FC Dallas 01 G West All Saints
622   5:30 pm  D'Feeters 01 ECNL Composite 0-0 Dallas Texans 01G FW Arlington Heights
617   5:40 pm  FC Dallas 01 ECNL 3-0 Sting East 01G Dunstan (Sting Soccer) Nolan
623   9:40 pm  Dallas Texans U17 ECNL 2-0 Solar 01G Fagen Nolan
Fri, March 30, 2018
GAME#   Time Home   Away Location
624   9:00 am  Heat FC 01 NM National 3-1 Solar 01G Fagen Ross Stewart 3
625   9:00 am  Solar SC 01 G Wells 1-4 South Lakes SC Cosmos 01G Elite Ross Stewart 4
736   11:00 am  Dallas Texans GDA U17 3-1 CDA Trophy Club 01G Red Vivian Field Middle School Vivian Field
629   4:00 pm  Q Factor FC 1-1 FC Dallas 01 ECNL Cox Field 3
626   4:00 pm  GPS Florida West 2001 Girls NPL 3-0 D'Feeters 01 ECNL Composite Ross Stewart 1
627   4:00 pm  Instituto Britanico 01 0-3 Dallas Texans GDA U17 Ross Stewart 4
628   4:00 pm  Ballerup-Skovlunde Fodbold 0-2 Solar ECNL U17 Ross Stewart 5
631   5:30 pm  Sting North 01 Larry 0-0 Pateadores NM Cox Field 1
630   5:30 pm  Ikapa United FC 0-4 Sting East 01G Dunstan (Sting Soccer) Ross Stewart 3
636   7:00 pm  FC Dallas 01 G West 1-1 Dallas Texans U17 ECNL Ross Stewart 3
632   8:30 pm  Rio Rapids 01G 0-1 Dallas Texans 01G FW Cox Field 2
Sat, March 31, 2018
GAME#   Time Home   Away Location
633   9:00 am  Solar SC 01 G Wells 4-0 Dallas Texans 01G White Dallas Ross Stewart 2
634   9:00 am  South Lakes SC Cosmos 01G Elite 7-1 Olympia FC Warriors Ross Stewart 4
635   9:00 am  CDA Trophy Club 01G Red 1-2 AZSC Thunder 01G Bayern Elite Ross Stewart 5
  Quarterfinal  
639 QF 3   2:00 pm  FC Dallas 01 ECNL 0-2 Dallas Texans U17 ECNL Ross Stewart 5
637 QF 1   3:30 pm  South Lakes SC Cosmos 01G Elite 3-1 Solar SC 01 G Wells Cox Field 1
638 QF 2   3:30 pm  Solar ECNL U17 0-1 Rio Rapids 01G Ross Stewart 1
  Semifinal  
640 SF1   8:00 pm  Dallas Texans GDA U17 2-0 Dallas Texans U17 ECNL Ross Stewart 4
641 SF2   8:00 pm  South Lakes SC Cosmos 01G Elite 1-3 Rio Rapids 01G Ross Stewart 5
Sun, April 1, 2018
GAME#   Time Home   Away Location
  Championship  
642   12:30 pm  Dallas Texans GDA U17 1-0 Rio Rapids 01G Ross Stewart 1
- has been rescheduled in last seven days (since Mar 25), - has been rescheduled since Mar 9  (current as of 4/1/18 4:15 pm)

© 2018 Demosphere International, Inc. All rights reserved.